2019 Yılında Size Özel Fiyatlarımız
2019 yılına özel çalışmalarımız ve uygun fiyatlarımızdan yararlanmak ister misiniz? Birbirinden güzel ve kaliteli ürünlerimiz için fiyat bilgisi almak isterseniz hemen iletişime geçmeniz yeterlidir.
İLETİŞİME GEÇ

İlaç Soğuk Hava Deposu

İlaç Soğuk Hava Deposu

İlaç Soğuk Hava Deposu

UTS Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak, dünyanın her yerine ilaç soğuk hava deposu hizmeti vermekteyiz.
İlaç soğuk hava deposu; ihtiyaç duyulan ilaçların tazeliğini korumak ve raf ömrünü uzatmak için dış ortam şartlarından izole edilen mekanın soğutma cihazları yardımıyla ideal havanın oluşturulduğu soğuk alanlardır. İlaç soğuk hava depolarında temel amaç, ürünün görünümü ve iç yapısının bozulmadan ilk gün ki tazeliğini koruyarak uzun süre korunmasıdır. Soğuk zincir gereken bütün medikal ürünlerin uygun koşullarda muhafaza edilebilmelerine uygun olarak üretilir.

Tüm ilaç ve diğer kimyevi ürünlerin tazeliği doğallığı ve ısı dereceleri sabit olarak saklanmaktadır.
İlaç, medikal ürünleri , aşı saklama , kimyasal maddeler uygun koşullar ve ısı derecelerine göre soğuk depolaması sağlanmaktadır .

İlaç soğuk hava deposu aşılar gibi hassas ilaçların dahil olduğu, medikal ürünlerin, steril bir ortamda muhafaza edilmesini sağlar.

Aynı zamanda böyle hassas ürünlerin saklandığı soğuk hava depoların izlenmesi ve takibini sağlayan uzaktan ısı takip sistemleride kurmaktayız. Takibi yapılan soğuk oda teknik sorumlu paydaşlara ısı ve nem takip ürününümüz  sayesinde mail ve telefon ile anlık bir problem durumunda bilgilendirilmektedirler.

Soğuk hava depolarında genel olarak 4 farklı sıcaklık aralığı bulunmaktadır.

Ortam Serinletme: +12°C / +16°C

Genellikle ürün işleme,paketleme ve sevkıyat kısımlarında tercih edilir. Soğuk zincirin halkasının bozulmaması için bu alanların da soğutulması gereklidir. Dikkat edilmesi gereken husus, bu bölümlerde personeller çalıştığından seçilen iç soğutma ünitesinin ses ve hava debisinin insan konforunu etkilememesi gerekmektedir.

Soğuk Muhafaza: -5°C / +8°C

Soğuk odalarda en sık kullanılan sıcaklık aralığıdır. Bu çalışma sıcaklıklarında Tıbbi İlaçlar ve Medikal Ürünler muhafaza edilir.

Donmuş Muhafaza: -18°C / -25°C

-40°C ‘de Şoklanan gıdaların, şoklama prosesinden sonra Deepfreeze depolarda muhafaza edilmesi gerekir. Bu çalışma sıcaklıklarında Dondurma, Dondurulmuş aşı ve kimyaseller muhafaza edilir.Son yıllarda donmuş gıda çeşitliliği arttığından bu depolar da çok yaygınlaşmaktadır. Dikkat edilmesi gereken husus, soğutma yükü iyi hesaplanmalı ki donmuş ürünlerde herhangi bir çözülme yaşanmasın.

Şoklama : -35°C / -40°C

Uzun süre muhafaza edilecek gıdaların çekirdek sıcaklığının -18°C’ye düşürülmesi sürecidir. Ürünün Çekirdek sıcaklığı -18°C’ye ulaştıktan sonra Donmuş Muhafaza deposuna sevk edilmelidir. -40°C Şoklama odaları depolama amaçlı kullanılmamalıdır. Bu odalarda dikkat edilmesi gereken husus, soğutma cihazı seçimidir. Soğutma cihazı seçimi yapılırken, ürünün cinsi, miktarı, giriş sıcaklığı, oda ebatları ve hedeflenen şoklama süresi. Şoklama süresi kısa tutulmalı ki gıdanın raf ömrü daha uzun olsun.

03 Ekim 2019
21 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

    BİR YORUM YAZIN

    Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?